Aktivity | Běžky

běžky

Krušné hory jsou jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky na hranici s Německem. Nejde je přejet celé na běžkách, neboť ve střední části Krušných hor mezi Božím Darem a Lesnou se nacházejí maximálně tak náhodně vyšlapané stopy od lyžařů. Ale v západní části Krušných hor najdeme několik středisek s upravenými (někde i závodními) tratěmi v okolí, navíc tato střediska jsou většinou propojena stopami i navzájem.

Kromě běžkování si v blízkém okolí užijete i sjezdovky nebo turistiku či koně.

Krušné hory jsou v zimě ideální pro běžkování. Stovky a stovky běžkařských tras se v sezóně zaplní turisty, kteří si užívají aktivní pohyb, čerstvý vzduch a nádherné výhledy.

Protože pohoří tvarem připomíná spíš náhorní plošinu, je pro běžkování jako dělané. Terén není příliš členitý a když zvolíte kratší trasu, můžete se na výlet na běžkách vydat s celou rodinou.


Po vašich sportovních aktivitách pro vás máme připravené relaxační chvíle v podobě např.: Finská sauna | Kryoterapie | v létě Venkovní bazén | Bar


Vybrané běžkařské trasy:

Krušnohorská magistrála

Dálková trasa spojující všechny nejvyšší krušnohorské vrcholky včetně Klínovce. Sníh je zde pravidelně upravován do široké stopy, a tak je cesta vhodná pro klasické běžkování i takzvané bruslení. Po cestě budete míjet několik obcí s možností ubytování a občerstvení.

Boží Dar

Okolí Božídarského Špičáku je skutečným rájem pro běžkaře. V zimní sezóně je zde udržována síť lyžařských stop, rozbíhající se do všech stran. Celkem můžete vybírat z takřka stovky běžkařských cest. Milovníci sjezdového lyžování ocení zimní ski areály v blízkosti.

Z Božího Daru se dá ale na lyžích dojet po Krušnohorské magistrále i do dalších středisek – směrem k západu jde o  AbertamyPerninkHorní Blatná nebo Nové Hamry. Nesmíme zapomínat ani na střediska v sousedním Německu, zejména na s Božím Darem propojený Oberwiesenthal a na západě u Kraslic Klingenthal, ale i další.

Přehled běžeckých tratí a jejich aktuální stav naleznete na http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/.