O nás

                                                                            "Život je cesta"

A my jsme na cestě.....Lukáš, Simona, Matěj a Štěpán.
Naše cesta je klikatá, někdy jsme nahoře, někdy dole, občas z cesty i sejdeme, nebo zakopneme. Někde setrváme krátce a jinde zase déle.

    Teď nás životní cesty přivedly až sem na Nový Fojtov. Náš společný sen o rodinném penzionu v horách s lokální kuchyní se stal skutečností. Rodina jsme, do hor máme co by kamenem dohodil a místní kravky, kozy a ovce už nás obohacují masem a sýrem. Jsme šťastní...

    Majitel tohoto objektu mu vdechl ducha a my bychom rádi toho ducha v domě udrželi. Dům voní dřevem, je obklopen hlubokými lesy se zurčícím potůčkem, spoustou srn, zajíců a lišek a nechybí ani louky plné kvítí a bylinek. To, co do domu s láskou přinášíme my, je vřelost, vstřícnost, ochotu být zde, a to hlavně pro vás.

Staňte se součástí naší cesty a přijeďte si odpočinout, nabrat síly, vyčistit hlavu. Dovolte vašim nohám spočinout v nedalekém potůčku, rukám ať se dotýkají stromů, očím vidět všechny barvy světa a uším slyšet šumět vítr a zpívat ptáky. Tělo i duše se vám odmění.


                                                                                        My čtyři

     

   Lukáš....muž, táta a svéhlavý Vodnář, který se stal s příchodem do tohoto domu kuchařem a to opravdu skvělým. Stále celá rodina přemýšlíme, kde a proč své kuchařské umění před námi tolik let schovával :)) Také se mu povedlo najít místního chovatele kravek, ovcí a koz, díky tomu jsme získali pro náš penzion přidanou hodnotu v podobě kvalitního masa, uzenin a mléčných výrobků. Je to muž činu a je na něj spoleh, a tak dostal ještě mnoho funkcí, jako např. nákupčí, zahradník (i když do toho už mu "fušují" naši synové Matěj a Štěpán :), také údržbář, kotelník a v neposlední řadě ředitel....skvělá funkce a jak mu jde!                                                                                                         

        Mimo jiné je také, a to nejen duchem, všestranný sportovec a organizátor. Rád vás po odložení kuchařské zástěry zasvětí do tajů běžkování, sjezdových lyží, cyklistiky nebo vodáctví. Všechno tohle ovládáte? Skvělé, Lukáš vám doporučí trasu, nebo dá tip na výlet. Pokud si přeci jen nejste jisti, nebo se vám na výletě nechce přemýšlet, stane se vaším spolehlivým průvodcem. A protože je skvělým tátou, nemusíte se bát vzít na výlet ani vaše děti. Naši kluci, všechny tyhle sporty mají jako zábavu, což, alespoň pro nás, je důkazem, že jim to vlezlo pod kůži správnou cestou.

   

    Simona....žena, máma, spolehlivá, usměvavá a také perfekcionistka. Takže si umí pěkně naložit a tak si před časem k tělu pustila jógu. Lehce jí omámila celou rodinu v podobě acro jógy a pak se pustila do jógy se školními dětmi a po té i se ženami. Má dar vnímat, co se děje v těle a přenést to do slov. Takže až odloží převlek pokojské, servírky, zahradnice, či pomocné kuchařky, nebojte se k ní přidat a za východu slunce protáhnout své ztuhlé tělo.

             Miluje přírodu ve všech jejích podobách, ráda jí vnímá všemi smysly. A ten, který teď zdokonaluje na Novém Fojtově je hlavně chuť. Sbírá v přírodě bylinky a snaží se je nenápadně podstrkovat v kuchyni pod vařečku, třeba kopřivu při přípravě noků se smetanou, nebo meduňku alespoň do džbánku s vodou a citrónem. Ráda by časem jídlo pro vás obohatila o bylinky, ovoce a zeleninu z vlastních zdrojů. 


   Matěj a Štěpán....naši kluci do nepohody. Hned po příchodu na Nový Fojtov začali vymýšlet, kde si postaví bunkr a vytvoří single trek, zajímá vás jestli už mají hotovo? Vezměte vaše děti k nám a nechte je to prozkoumat a pokud ještě není hotovo, klidně i přiložit ruku k dílu :)